Menu Content/Inhalt
Start

 

 Papieskie intencje różańcowe

  intencja ewangelizacyjna

Za osoby starsze, aby poprzez swoją mądrość i doświadczenie, dzięki wsparciu swoich rodzin i wspólnot chrześcijańskich, współpracowały w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.

! Uwaga !

02

Schola dziecięca

20150221-114840_mini.jpg

 

niebezpieczne

Dofinansowanie

 

Wieści RSS


Ogłoszenia Duszpasterskie 20171224
Wpisał: adm   
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18 II 2018 r.
 

1. Dzisiaj 1 niedziela Wielkiego Postu.

2. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 9.30 dla uczniów klas pierwszych  szkól podstawowych.

3 Dzisiaj Msza św. o godz. 12.30 dla klas trzecich gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

4. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele po Mszy św. o godz. 12.30, we środy i soboty po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu śpiewamy Godzinki o Męce Pańskiej.

5. Droga Krzyżowa dla dzieci we wtorki o godz. 17.30 (odpowiedzialny Ks. Michał), dla ogółu parafian w piątki o godz. 17.15 (odpowiedzialny Ks. Proboszcz), także w piątki po Mszy św. o godz. 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży (odpowiedzialny Ks.  Wojciech).  Prosimy o przygotowanie  rozważań przez poszczególne grupy modlitewne i formacyjne. Dziękujemy wspólnocie dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa i ministrantom za przygotowanie Drogi Krzyżowej w ubiegłym tygodniu. W następnym tygodniu Drogę Krzyżową przygotowuje Koło Przyjaciół Radia Maryja i Schola Mateusza.

6. Rekolekcje    wielkopostne: parafialne i szkolne 11-14.03.2018, niedziela, poniedziałek, wtorek i środa. Rekolekcjom przewodniczy Ojciec Jan Ćwikowski, redemptorysta. Zapraszamy do udziału. Plan rekolekcji na stronie internetowej parafii.

7. Święto Katedry św. Piotra Apostoła (22.02).

8.Tak jak każdego roku ofiarujmy w Wielkim Poście na paczki świąteczne dla ubogich rodzin produkty żywnościowe i słodycze.

9 Od pierwszej niedzieli marca 2018 r. (4.03) zmieniamy godzinę odprawiania pierwszej Mszy św. niedzielnej z godz. 8.00 rano na godz. 7.00 rano.

10. Zakończyliśmy tegoroczną kolędę (13.02.2018). Dziękujemy. Podsumowanie w późniejszym terminie.

11. W poniedziałek, wtorek i środę (19-21.02.2018) odbywamy nasze rekolekcje kapłańskie w parafii NMP Królowej Rodzin. W tych dniach kancelaria nieczynna. Prosimy o modlitwę w naszej intencji.

12. Ofiarowaliśmy na Seminarium Duchowne w Białymstoku w ubiegłą niedzielę 6118,08 zł. 100 dolarów USA i 3 euro. Dziękujemy, także za dzisiejsze ofiary na naszą plebanię. W następną niedzielę ofiara do puszek na misje -Ad Gentes.

13. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę samolotową szlakiem Św. Pawła Apostoła w dniach od 12 – 19 lipca 2018 r. w cenie 2850 zł. Zostało kilka miejsc. Prosimy o wpłacanie zaliczki wysokości 500 zł.

 

                REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W PARAFII ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO W BIAŁYMSTOKU

Rekolekcjom przewodniczy Ojciec Jan Ćwikowski,

Redemptorysta

 

Hasło Roku: Napełnieni Duchem Świętym

 

11 III 2018 r. (niedziela)

Msze św. z naukami dla wszystkich parafian: godz. 7.00, 11.00 i 18.00.

Msza św. z nauką z uwzględnieniem dzieci szkolnych - godz. 9.30

Msza św. z nauką z uwzględnieniem młodzieży przygotowującej się do   bierzmowania - 12.30 (po tej Mszy św. Gorzki Żale)

Parafialna Droga Krzyżowa ulicami parafii o godz. 15.00

 

12 III 2018 r. (poniedziałek)

Msze św. z naukami dla wszystkich parafian

godz. 6.30, 10.00 i l8.00.

Po Mszy św. o godz. 10.00 i 18.00 nauka stanowa dla Rodzin

Msza św. z nauką dla szkoły podstawowej — godz. 8.30

Msza św. z nauką dla gimnazjum i klas siódmych- godz. 11.30

 

13 III 2018 r. (wtorek)

Msze św. z naukami dla wszystkich parafian -

godz. 6.30, 10.00, i 18.00

Msza św. z nauką dla szkoły podstawowej - godz. 8.30

Msza św. z nauką dla gimnazjum i klas siódmych- godz. 11.30

Droga Krzyżowa ze szkoły do kościoła - godz. 12.30

(przygotowuje młodzież z Paniami katechetkami)

 

14 III 2018 r. (środa)

Msze św. z naukami dla wszystkich parafian godz. 6.30, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 Gorzkie Żale Po Mszy św. o godz. 18.00 nauka stanowa dla młodzieży Msza św. z nauką dla szkoły podstawowej - godz. 8.30 Msza św. z nauką dla gimnazjum i klas siódmych- godz. 11.30

 

Spowiadamy podczas Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę 

 

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli

 (Zdj. Zbigniew Grabowiecki) 

dscf8353.jpgdscf8354.jpgdscf8362.jpgdscf8393.jpgdscf8396.jpgdscf8397.jpgdscf8402.jpg

 

 

 

 

 

 

   

 

                                    

 

 

 

 

 

 

 

dscf8406.jpgdscf8424.jpg

    

 

 

 

 

 

 

   

 

dscf8442.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

    

                                                                                                                       GRECIA – ŚLADAMI ŚW. PAWŁA 8 DNI SAMOLOT - 12 – 19 lipca 2018 r.

Serdecznie Zapraszamy.

 Cena 2850 zł / osobę.

1 Dzień  12.07  Msza św. Transfer do Warszawy.  Przelot do Grecji do Aten. Przejazd z lotniska do hotelu w Atenach. Nocleg.

2 Dzień 13.07 Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Aten. Potęgę miasta poznamy zwiedzając m. in: Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami. Zobaczymy Agorę Grecka, Forum Romanum, Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Wejdziemy na  Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem, to tutaj zjawił się św. Paweł, który, jak można przeczytać w „Dziejach Apostolskich” przemawiał do członków Areopagu i zdołał przekonać areopagitę Dionizosa do przejścia na wiarę chrześcijańską. Na pamiątkę tego wydarzenia, Ateńczycy umieścili na wzgórzu w 1938 r. specjalną tabliczkę ze stosownym fragmentem z Dziejów Apostolskich. Objazd miasta podczas którego zobaczmy: Tryptyk Ateński, Stadion Panatenajski przy którym kończy się 42 km biegu maratońskiego, zobaczymy teatralna zmianę warty pod Parlamentem (przy Grobie Nieznanego Żołnierza). Przejazd na nocleg do Delf.

 3 Dzień –14.07 Po śniadaniu zwiedzanie Delf - jednego z najważniejszych miejsc dla starożytnych Greków. Każdy, kto chciał poznać swoja przyszłość udawał się do wyroczni, która była nieomylna. Miejsce jest fascynujące do dnia dzisiejszego ze względu na spuściznę historyczną oraz obecność jednego z siedmiu czakramów o wyczuwalnej dla niektórych energii. Zwiedzimy: Sanktuarium Apollina z dorycka świątynia, gimnazjon, gdzie trenowali sportowcy przed Igrzyskami Pytyjskimi oraz Marmarie z jednym ze 100 cudów architektury świata starożytnych – Tolosem. Przejazd do Kalambaki, zakwaterowanie i nocleg.

4 Dzień 15.07 Po śniadaniu zwiedzanie klasztorów usytuowanych na szczytach skalnych. Wizyta w 2 monastyrach: męskim oraz żeńskim lub w 1 dużym. Zwiedzimy wnętrza cerkwi z doskonale zachowanymi bizantyjskimi freskami, ikonami, ikonostasami. W lokalnym muzeum zobaczymy sprzęt gospodarstwa domowego, bogate krucyfiksy, ręcznie pisane ewangelie oraz szaty liturgiczne. Przejazd w stronę Peloponezu. Po drodze postój nad Kanałem Korynckim, który robi ogromne wrażenie. Przekopywany  od 602 r p. n. e do 1896 r. Jest niemalże w całości stworzony przez człowieka przy minimalnym wkładzie maszyn. Łączy 2 morza: Jońskie i Egejskie oraz skraca drogę miedzy wyspami i kontynentami. Będziemy mieli okazje stanąć na moście granicznym i z wysokości 75 m spojrzeć na efekt pracy: Periandera, Kaliguli, Juliusza Cezara, Nerona i innych wielkich tego świata. Zakwaterowanie w Tolo.

5 Dzień 16.07 Świadczenia w hotelu. Czas wolny na kąpiele morskie lub na rejs na Hydrę i Spetses.

Hydra- najciekawsza z wysp archipelagu. Nie ma na niej ruchu kołowego. Cały transport odbywa się na grzbiecie osiołków lub konno. Jest przykładem kamiennej architektury wyspiarskiej. To ulubione miejsce Roberta Redforda, Lizy Minnelli i z pewnością nasze po wizycie na niej. Zwiedzimy cerkiew Metropolitarną. Spetses jest zdecydowanie inna – mimo, iż niewielka to bardzo kosmopolityczna: rodzina Hiltonów, Big czy właściciel znanej marki piwa Amstel upodobali sobie właśnie tą wyspę na miejsce odpoczynku. Liczne zatoczki i lazurowe w nich morze przyprawiają o zawrót głowy. Powrót do hotelu, nocleg.

6 Dzień – 17.07 Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Argolidy - Nafplion- weneckie miasto, pierwsza stolica młodej, niepodległej Grecji z fortecami i bastionami. Znane również, jako miasto zakochanych. Odbędziecie Państwo spacer po starówce, która na pewno swoim klimatem przeniesie Państwo w czasy, kiedy panowali tu Wenecjanie czy Turcy. Zobaczymy urocza starówkę, cerkiew Św. Spirydona, pod której zamordowano pierwszego prezydenta Grecji, Plac Konstytucji.

Epidauros, gdzie sprawdzimy akustykę w doskonałym teatrze antycznym z IV w p .n .e oraz zwiedzimy sanktuarium Asklepiosa – boga sztuki medycznej. Miejsce to swoja popularność zdobyło poprzez kunszt antycznych medyków, którzy dokonali tutaj pierwszej trepanacji czaszki i cesarskiego ciecia. Następnie odwiedzimy Mykeny – kolebka naszej kultury. Miejsce to daje na niebywałą okazje, aby poznać historie rodu Atrydów, Agamemnona i Pięknej Heleny. Zwiedzimy grób Agamemnona, cytadelę mykeńską z murami cyklopimi oraz muzeum ze złota maska władcy Myken. Powrót do hotelu w Tolo.

7 Dzień – 18.07 Czas wolny, świadczenia w hotelu.

8 Dzień – 19.07 Po śniadaniu przejazd do Koryntu, tutaj Św. Paweł starał się nawracać społeczną ludność. Żył z nimi, rozmawiał oraz nauczał. Ewangelizując Europę najwięcej czasu spędził w Koryncie. Zobaczymy mównice, z której mówił do koryntian, agorę, świątynię Apollina. Przejazd w stronę Aten. Wylot do Polski. Transfer do Białegostoku.

                                                                         Cena 2850 zł / osobę.

ŚWIADCZENIA   w hotelach pokoje 2 i 3 os. 1 nocleg w okolicach Aten BB (zaległa kolacja lunch po zwiedzaniu Aten),1 nocleg w Delfach HB, 1 nocleg w Kalambace HB, 4 noclegów w Tolo HB Epidavria, 7 śniadań, 7 obiadokolacji. Przelot na trasie waw-ath-waw (posiłek na pokładzie, 23 kg bagaż główny i 8 kg podręczny), klimatyzacja w pokojach, pilot i autokar na całej trasie, ubezpieczenie NNW + KL.

Cena  obejmuje przewodników i biletów wstępu i taksa klimatyczna. Dopłata do TFG. Transfery z miejsca zbiórki  na Okęcie i z powrotem.

Dla chętnych  Rejs na wyspy Hydrę i Spetses 34 e / os

Wszelkie informacje u księdza Wojciecha, zakrystii i kancelarii.Czytaj całość…
 
Wizyta duszpasterska (kolęda) 2017/2018
Wpisał: adm   

KOLĘDA 2017 / 2018 r.            

Piątek 5 stycznia 2018 r. – od godz. 16:00

ul. Kołłątaja 19    

ul. Kołłątaja 26         

ul. Kołłątaja 28               

Poniedziałek 8 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Kołłątaja 32                 

ul. Kołłątaja 36               

ul. Kołłątaja 34               

Wtorek 9 stycznia 2018 r. – od godz. 16:00

ul. Wysoki Stoczek 15A 

al. Jana Pawła II – 58 (Blok przy plebani) 

ul. Wysoki Stoczek /domy prywatne/  

al. Jana Pawła II (Domy prywatne)

Środa 10 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Wysoki Stoczek 15 i 15 B

ul. Swobodna 29                    

Czwartek 11 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Swobodna 28     

ul. Swobodna 35         

 Piątek 12 stycznia 2018r. – od godz.: 16:00

 ul. Swobodna 30   

ul. Swobodna 32     

ul. Swobodna 37     

Sobota 13 stycznia 2018r. – od godz.: 14:00

ul. Swobodna 34(Klatki I – III) 

ul. Swobodna 34(Klatki IV – VI)

ul. Swobodna 34(Klatki VII – X)

ul. Swobodna 34(Klatki XI – XIII)

Poniedziałek 15 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Swobodna 33   

ul. Swobodna 60   

Wtorek 16 stycznia 2018 r. – od godz. 16:00

ul. Swobodna 36   

ul. Swobodna 39   

Środa 17 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Swobodna 45   

ul. Swobodna 45A          

Czwartek 18 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Swobodna 54     

ul. Swobodna 56   

Piątek 19 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Swobodna 62     

ul. Swobodna 64  

Sobota 20 stycznia 2018 r. – od godz.: 10:00

 ul. Swobodna 58     

ul. Łagodna   4       

Popołudniu od godz: 14:00

ul. Łagodna 1 i 2    

ul. Łagodna   3       

Poniedziałek 22 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Łagodna 5 i 6    

Wtorek 23 stycznia 2018 r. – od godz. 16:00

ul. Swobodna 41     

ul. Swobodna 43   

Środa 24 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Łagodna 7                   

ul. Łagodna 8            

Czwartek 25 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Łagodna 9             

ul. Rzemieślnicza 30 A i 30 B      

Piątek 26 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Łagodna 14           

ul. Działkowa 6         

Sobota 27 stycznia 2018 r. – od godz.: 10:00

ul. Działkowa 11 i 11A     

ul. Działkowa – Domy prywatne                   

Poniedziałek 29 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Ogrodniczki „Nowe” od 3 do 3 W                       

ul. Ogrodniczki „Nowe” od 1/4 do 1/15                   

ul. Ogrodniczki „Nowe” – od 2/1 do 2/10 oraz 4 i 6  

Wtorek 30 stycznia 2018 r. – od godz. 16:00

ul. Rzemieślnicza 32                         

ul. Długa                                       

Środa 31 stycznia 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Rzemieślnicza 34

ul. Rzemieślnicza Domy Prywatne                

Czwartek 1 luty 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Ogrodniczki „Nowe” – od 6/3 do 6/31 

ul. Ogrodniczki „Stare  od 3/2 do 26/1 

Sobota 3 luty 2018 r. – od godz.: 10:00

ul. Rzemieślnicza 30 (Klatki I – V)  

Od godz: 14:00

ul. Rzemieślnicza 30 (Klatki VI – VII) 

Poniedziałek 5 luty 2018 r. – od godz.: 16:00

ul. Jałbrzykowskiego 2       

al. Jana Pawła II 59 E      

Wtorek 6 luty 2018 r. – od godz. 16:00

al. Jana Pawła II 72           

 Środa 7 luty 2018 r. – od godz.: 16:00

al. Jana Pawła II 59 A       

al. Jana Pawła II 59 F

Czwartek 8 luty 2018 r. – od godz.: 16:00

al. Jana Pawła II 59 C       

Piątek 9 luty 2018 r. – od godz.: 16:00

al. Jana Pawła II 59 B   

ul. Rzemieślnicza 35          

Sobota 10 luty 2018 r. – od godz.: 10:00

al. Jana Pawła II 59 (Klatki IV – VII)

Poniedziałek 12 luty 2018 r. – od godz.: 16:00

al. Jana Pawła II 59 (Klatki I – III)

Wtorek 13 luty 2018 r. – od godz. 16:00

al. Jana Pawła II 59 D

 
Rekolekcje adwentowe 2017
Wpisał: adm   
Hasło roku duszpasterskiego:
Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

REKOLEKCJE ADWENTOWE
W PARAFII ZMARTWYCHWSTANIA
PAŃSKIEGO W BIAŁYMSTOKU

Rekolekcjom przewodniczy Ks. prof. dr hab. Józef Zabielski,
  Uniwersytet Kard.Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
 
Porządek:

22.XII.2017 r. (piątek)

godz. 6.30, 10.00, 18.00 
Msze św. z naukami dla wszystkich parafian
 godz. 16.30 Msza św. z nauką dla uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 im. św. Jana Pawła II
godz. 18.00 Po Msza św. nauka (stanowa) dla małżonków i rodziców

23.XII.2017 r. (sobota)

godz. 6.30, 10.00, 18.00 
Msze św. z naukami dla wszystkich parafian
  godz. 16.30 Msza św. z nauką dla uczniów Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 im. św. Jana Pawła II
godz. 18.00
Po Msza św. nauka (stanowa) dla młodzieży ponadgimnazjalnej

 

24.XII.2017 r. (niedziela)

godz. 8.00, 11.00 
Msze św. z naukami dla wszystkich parafian
godz. 9.30 
Msze św. z nauką dla dzieci
godz. 12.30 
Msza św. z nauką dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i jej rodziców
   
 
Spowiedź podczas każdej Mszy św.
 
Festyn - głosowanie 2018
Wpisał: adm   

Pan Łukasz Ambrożej prowadzący naszą dziecięcą scholę zainicjował projekt i starania zorganizowania festynu rodzinnego przy naszym kościele pod hasłem "Jesteśmy Chrześcijanami".

W trakcie jego trwania zostaną zorganizowane animacje, konkursy i zawody dla dzieci, młodzieży oraz całych rodzin z cennymi nagrodami, nie zapominając o modlitwie w jego trakcie.

Do realizacji tego przedsięwzięcia niezbędne są środki finansowe, które można pozyskać z funduszu obywatelskiego.
W związku z tym prosimy mieszkańców naszego miasta a zwłaszcza naszej parafii i dzielnicy o udział w głosowaniu na stronie www.bialystok.pl lub oddanie głosu na formularzach papierowych u ministrantów z tyłu kościoła.

Swój głos wspierający tę inicjatywę należy oddać na projekt z budżetu obywatelskiego
o numerze OS.12.

 
Gietrzwałd, Lipka 20170923
Wpisał: adm   
Czytaj całość…
 
Materiały z Fundacji Leroy Merlin 20170713
Wpisał: adm   

Staraniem naszej parafianki Pani Moniki Buziuk (Leroy Merlin) w ramach Programów Grantowych Fundacji  Leroy Merlin Polska 13-07-2017r. otrzymaliśmy nieodpłatnie materiały do wykończenia parafialnej sali dydaktycznej (mieszczącej się na plebanii) w dużej mierze ukierunkoanej na potrzeby dzieci i młodzieży. Rozładunkiem materiałów zajęli się nasi parafianie (na zdjęciu od lewej Panowie: Mariusz, Józef, Stanisław, Darek, Janusz, Hubert, Pani Monika. a troskę i wysiłek związany z całym tym przedsięwzięciem jego inicjatorce i pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy !

 
J.S.BACH - koncert 20170625
Wpisał: adm   
20170625
Czytaj całość…
 
Rajd rowerowy 20170603
Wpisał: adm   
20170603_085821
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 24

Notice: Undefined index: cookies_info in /home/zmartwychw/domains/zmartwychwstania.pl/public_html/templates/parafia/cookies_info.php on line 3
zamknij
REGULACJE DOTYCZĄCE PLIKÓW COOKIES

Strona którą aktualnie odwiedzasz korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.